WALTER KNOLL. Stort bord/matbord med tulpanbas, marmor, 1970-tal.
3436800. WALTER KNOLL. Stort bord/matbord med tulpanbas, marmor, 1970-tal.
Stort bord/matbord med tulpanbas, marmor, 1970-tal, konstruktion med en tulpanformad bas av vitlackerad metall och en oval marmorbordsskiva,
Mått ca.: Höjd 72 cm, B 170 cm, djup 99 cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, repor i marmor på platser, skyddande skikt delvis med mindre sprickor/skador saknas skruvar för att säkra bordsskivan.