3436557. UGO DOSSI (GEB. 1943). Schackgrafik.
Ugo Dossi (f. 1943), schackgrafik, färgserigrafi, 1973, signerad, daterad, numrerad '97/249' och inskriven 'Alechin-Saemic (Berlin 1923) ', ca. 65 x 50,5 cm, inramad bakom glas, med ram ca. 67 x 52 cm.