VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.

3433711. VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.

Dekor av gula liljor mot turkos botten, löstagbar från ram. Diameter ca 30/45 cm.

Märken, genomgående spricka, lagning, slitage, nagg på fotringen, två metallklor saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 124