Senare case medföljer. Plektrumskydd, mikrofon samt kontrollrattar medföljer. Längd 106 cm.
Proveniens: Har tillhört Bo "Mora" Mårtensson, känd som gitarrist i Malmö-bandet Gonks på 60-talet och som karaktären Skumberg i TV-serierna Solstollarna och Toffelhjältarna.
Bruksslitage. Hål efter mikrofon, kontroller mm. Lagningar och kompletteringar. Halsen något sned. Ingen funktionsgaranti lämnas.