AKUSTISK GITARR, Höfner, 1900-talets mitt.

3433684. AKUSTISK GITARR, Höfner, 1900-talets mitt.

Senare case medföljer. Plektrumskydd, mikrofon samt kontrollrattar medföljer. Längd 106 cm.
Proveniens: Har tillhört Bo "Mora" Mårtensson, känd som gitarrist i Malmö-bandet Gonks på 60-talet och som karaktären Skumberg i TV-serierna Solstollarna och Toffelhjältarna.

Bruksslitage. Hål efter mikrofon, kontroller mm. Lagningar och kompletteringar. Halsen något sned. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 067