VAS, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

343164. VAS, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

Höjd 24,5 cm.

Bruksslitage samt glasyrsläpp samt mindre nagg på lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 640