3430910. ALTSAXOFON, mässing, King, modell 613, U.S.A.
Saxofon i hård väska med tillbehör samt 2 st häften:
"Jag lär mig spela Saxofon, 1", Håkan Harryson, 1985.
"Saxofonen och jag, 1", Lennart Petersson och Runé Stålspets, Thore Ehrling musik AB, 1992.
Väskans mått ca 61 x 27 x 16 cm.
Bruksslitage, en del på munstyckets hals har lossat i lödningen, ställvis anlupen metall, repor. Ej testad, ingen funktionsgaranti lämnas. Häften med noteringar.