KARL SCHERKE. Nuvarande intryck av en blommande trädgård på sommaren.

342723. KARL SCHERKE. Nuvarande intryck av en blommande trädgård på sommaren.

Karl Scherke (1900-talets konstnär); olja på duk, samtida, signerad nedre högra, galleribar. Mått ca. Ram 105 x 105 cm, tavla 100 x 100 cm.

Två sprickor i det nedre högra området.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 264