KARL ROHRHIRSCH 1875 - 1954 MÜNCHEN. ”Haymaking” Skåp Målning.
342713. KARL ROHRHIRSCH 1875 - 1954 MÜNCHEN. ”Haymaking” Skåp Målning.
Olja på träpannå, skåpmålning i småformat från sekelskiftet, signerad nedre högra ”K Rohrhirsch”, i svart magnifik ram efter holländsk modell, 11cm x 15cm.
Målningsskiktet med minimala brister, stötte ramen.