342696. MINNA BACHMANN. Bondgård med kycklingar på en damm.
olja på duk, signerad nedre vänster, gyllene stuckatur ram, 31.5cm x 20cm
Minna Bachmann (kallad 1860 - 1887 i Wien).
duken med 2,5 cm lång vertikal spricka, saknad del av stuckaturöverlägget på ramen.