MINNA BACHMANN. Bondgård med kycklingar på en damm.

342696. MINNA BACHMANN. Bondgård med kycklingar på en damm.

olja på duk, signerad nedre vänster, gyllene stuckatur ram, 31.5cm x 20cm
Minna Bachmann (kallad 1860 - 1887 i Wien).

duken med 2,5 cm lång vertikal spricka, saknad del av stuckaturöverlägget på ramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besök: 1 665