G. WILSON. MAJBLOMMA, OKÄND KONSTNÄR, ETSNING, 1900-TAL.
3426815. G. WILSON. MAJBLOMMA, OKÄND KONSTNÄR, ETSNING, 1900-TAL.
Etsning med titeln Mayflower av en okänd konstnär från 1900-talet.
Ett fartyg visas med två engelska flaggor.
Bilden är handskriven med en penna med titeln längst ner till vänster och signerad längst ner till höger: G. Wilson.
Ramstorlek (bredd x höjd) ca. 26,5 x 22 cm
Plåtstorlek (bredd x höjd) ca. 12,5 x 8,5 cm.