342643. KARL GUSTAV HOLMBERG. Segelfartyg i blågrönt dis, olja på pannå, signerad, -60.
Signerad KG Holmberg, daterad -60, signerad och betitlad Segelfartyg i blågrönt dis a tergo. 57 x 43, ram 69 x 55 cm.
fläckar, smärre krakelyr.
Karl Gustav Holmberg (1916–1994)