KARL GUSTAV HOLMBERG. Segelfartyg i blågrönt dis, olja på pannå, signerad, -60.

342643. KARL GUSTAV HOLMBERG. Segelfartyg i blågrönt dis, olja på pannå, signerad, -60.

Signerad KG Holmberg, daterad -60, signerad och betitlad Segelfartyg i blågrönt dis a tergo. 57 x 43, ram 69 x 55 cm.

fläckar, smärre krakelyr.

Karl Gustav Holmberg (1916–1994)

Gör en kostnadsfri värdering!

fläckar, smärre krakelyr.

Antal besök: 1 095