ALVAR AALTO. VASER, glas, 4 st, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala, Finland.

342590. ALVAR AALTO. VASER, glas, 4 st, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala, Finland.

Klarglas, vit överfång samt röd. Gummistämplade Alvar Aalto, Höjd mellan 9,5 - 16 cm.

smärre repor på undersidan. Den lilla vasen/skålen i originalkartong.

Alvar Aalto (1898–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besök: 1 066