DIETER RAMS för VITSOE. Modulärt hyllsystem/Hyllvägg, modell '606', lackerad aluminium, 1960-tal.
3425774. DIETER RAMS för VITSOE. Modulärt hyllsystem/Hyllvägg, modell '606', lackerad aluminium, 1960-tal.
Dieter Rams för Vitsö, hyllsystem modell '606', Tyskland, 1960-tal, aluminium, fanerat trä;
Hyllsystem bestående av:
2 behållare med lådor - h. 11 cm, B. 90.5 cm, djup 35,5 cm,
2 behållare med gångjärnsdörr - h. 39,5 cm, B. 66 cm, djup 35,5 cm,
2 behållare med gångjärnsdörr - h. 39 cm, B. 90.5 cm, djup 35,5 cm,
1 behållare med gångjärnsdörr, låsbar - h. 39 cm, W. 90.5 cm, djup 35,5 cm,
10 hyllor/brädor - 88 x 21,5 cm,
10 hyllor/brädor - 66 x 21,5 cm,
1 hylla/bräda - 90,5 x 33,5 cm,
2 hyllor/brädor - 66 x 35,5 cm,
3 hyllor/brädor - 55,5 x 21 cm,
1 hylla - 55,5 x 35,5 cm,
9 skenor - 114 cm,
9 skenor - 84 cm,
6 skenor - 11 cm,
skruvar, ingen nyckel tillgänglig.
Åldersanpassat användningstillstånd med mindre tecken på slitage, enstaka repor, en gångjärnsdörr med en liten paus.
Hyllsystem bestående av:
1 hylla - 55,5 x 35,5 cm,
9 skenor - 114 cm,
9 skenor - 84 cm,
6 skenor - 11 cm,