ADOLF NOWEY GEB.1835 IN WIEN. ”i hönshuset”, 1800-tal.

342209. ADOLF NOWEY GEB.1835 IN WIEN. ”i hönshuset”, 1800-tal.

Olja på träpannå, detaljerad skildring av scen med kycklingar och kycklingar på skjul, signerad nere till höger, 26,5 cm x 40 cm, med en bred magnifik ram.

mindre skador på färgskiktet i kantområdet och ovanför signaturen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Antal besök: 1 501