ADOLF NOWEY GEB.1835 IN WIEN. ”i hönshuset”, 1800-tal.
342209. ADOLF NOWEY GEB.1835 IN WIEN. ”i hönshuset”, 1800-tal.
Olja på träpannå, detaljerad skildring av scen med kycklingar och kycklingar på skjul, signerad nere till höger, 26,5 cm x 40 cm, med en bred magnifik ram.
mindre skador på färgskiktet i kantområdet och ovanför signaturen.