brosch, lavasten, 585 roséguld, Italien, 1800-talets slut.

3420624. brosch, lavasten, 585 roséguld, Italien, 1800-talets slut.

Oval brosch av 585 roséguld, dekorerad med en lava-cameo föreställande en putto sittande på en bagge, med en blomkrans i händerna, L.34mm, W.40.5mm, legeringstestad, vikt: 26.92g.

Åldersanpassade tecken på slitage, små repor och tecken på oxidation, nål minimalt deformerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Kölner Str. 60
50859 Köln
Tyskland

Placering
SL19
Antal besök: 42