BIBLIOTEKSSTOL, trä och skinn, 1900-talets första hälft.

341995. BIBLIOTEKSSTOL, trä och skinn, 1900-talets första hälft.

På fyra mässingsfötter. Svarvade framben. Fast stoppad rygg klädd i grönt skinn.
Sitthöjd 45 cm.
Rygghöjd 110 cm.

Bruksslitage, slagmärken, sprickor på armlän och ryggstöd, skinn med extensivt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 45 cm.
Rygghöjd 110 cm.

Antal besök: 1 460