VÄRJA, svensk, för ämbetsman.

VÄRJA, svensk, för ämbetsman.
341842. VÄRJA, svensk, för ämbetsman.

Korsformat mässingsfäste med lilla riksvapnet. Längd 92 c.

Slitage och skador; bla avslag på klingan, delar av kavel saknas. Troligen felvänd parerstång. Balja saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 994