VÄRJA, svensk, för ämbetsman.

VÄRJA, svensk, för ämbetsman.
341839. VÄRJA, svensk, för ämbetsman.

Förgyllt mässingsfäste, genombruten parerplåt med dekor av lilla riksvapnet. Med balja. Längd exkl balja 92 cm.

Slitage, fäste möjligen felvänt, smärre skador, tejpad kavel, skruv/avslut saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 254