341811. FIGURINER, 2 st, stengods, bagge samt får, Henrik Allert, Pentik, Finland.
Bagge, märkt Henrik Allert, Pentik, Finland, längd ca 19, höjd ca 11 cm.
Får, signerad Henrik Allert, Pentik, Finland, längd ca 16,5, höjd ca 10 cm.
Obetydligt slitage, får med glasyrspricka.