BORDSLAMPOR, ett par, marmor, metall, trä, 1900-tal.

3417403. BORDSLAMPOR, ett par, marmor, metall, trä, 1900-tal.

Bordslampor med marmor fot och förgyllt trä. Dekor av blommor i metall. Höjd ca 70 cm.

Bruksslitage, märken, förgyllningsbortfall. Dekoren av blommor lös från fästet överst på ena lampan
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Stockholmsvägen 53
761 43 Norrtälje
Sverige

Placering
Rum 2, golv
Antal besök: 95