BORDSLAMPOR, ett par, marmor, metall, trä, 1900-tal.
3417403. BORDSLAMPOR, ett par, marmor, metall, trä, 1900-tal.
Bordslampor med marmor fot och förgyllt trä. Dekor av blommor i metall. Höjd ca 70 cm.
Bruksslitage, märken, förgyllningsbortfall. Dekoren av blommor lös från fästet överst på ena lampan
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.