Art Nouveau, mottlat glas i orange och rosa med överfång med plaketter, etsad och emaljmålad dekor föreställande blommande fruktträd, signerad "DAUM NANCY" och med Lorrains kors, diameter 13,5 cm.
Lätt hanteringsslitage.
Lätt hanteringsslitage.