SKÅL, DAUM FRÈRES.

SKÅL, DAUM FRÈRES.
3417377. SKÅL, DAUM FRÈRES.

Art Nouveau, mottlat glas i orange och rosa med överfång med plaketter, etsad och emaljmålad dekor föreställande blommande fruktträd, signerad "DAUM NANCY" och med Lorrains kors, diameter 13,5 cm.

Lätt hanteringsslitage.

Tema

Konstglas - Art Nouveau

Gör en kostnadsfri värdering!
3417377. SKÅL, DAUM FRÈRES.

Lätt hanteringsslitage.

Tema

Konstglas - Art Nouveau

Antal besök: 279