BARDISK, omarbetad butiksdisk, 1900-tal.

341729. BARDISK, omarbetad butiksdisk, 1900-tal.

Proveniens: bardisken var ursprungligen butiksdisk i en Shellmack i Helsingborg under 40-talet. Frontens över- och underdel klädd i koppar. Mittdelen klädd i tyg.
Längd 130 cm, bredd 70 cm, höjd 113 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 364