Proveniens: bardisken var ursprungligen butiksdisk i en Shellmack i Helsingborg under 40-talet. Frontens över- och underdel klädd i koppar. Mittdelen klädd i tyg.
Längd 130 cm, bredd 70 cm, höjd 113 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.