SKRIVBORD och STOL, engelsk stil, idegran, 1900-tal.

341681. SKRIVBORD och STOL, engelsk stil, idegran, 1900-tal.

Skrivbord, med 8 lådor och skiva med infällt präglat läder, metallbeslag. Höjd 74, längd 122, bredd 61 cm. Stol med grön läderklädsel, dekorspik, djuphäftad rygg. Rygghöjd 86 cm.

Slitage, repor och stötmärken, läderskiva med slitage och repor, baksidan blekt, stol med visst slitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 805