341335. TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, Grythyttan, 1900-tal.
4 karmstolar, märkta i trä "Grythyttan".
Bord, omärkt, diameter ca 100, höjd ca 69 cm.
Samtliga delar med etikett "SPAR träskyddsmedel".
Slitage, sprickor, avslag på trä.
Bord i behov av renovering, skador, del till underrede saknas. Rost.
Senare bemålade.