341126. BURKAR, 3 st, keramik, bland annat "Vår lilla stad", Anita Nylund, Jie Gantofta, omkring 1900-talets mitt.
Söta Susies syltbod, höjd 13 cm (Anita Nylund)
Cockie 178, höjd 7 cm (Anita Nylund)
Smör, höjd 8 cm. (Deco Made in sweden).
Bruksslitage samt delvis inre krackelyr.