Diverse ornament:
4 st militära insignier, 2,5x2,5 - 3x3 cm.
2 st spännen, ca 2,5x3,5 cm
Spänne, 4,5x3,5 cm.
Sköldformat spänne, ca 3x2,5 cm.
Phalera, ornament som kan liknas vid en form av medalj, diameter ca 2,5 cm.
Delvis dokumenterade jordfynd med osäker proveniens. Många delar inköpta online hos antikaffärer runt om i världen.
Åldersrelaterat slitage.
Diverse ornament:
2 st spännen, ca 2,5x3,5 cm
Spänne, 4,5x3,5 cm.
Åldersrelaterat slitage.