GOLVUR, ek, Tempus Fugit, signerad och daterad -79.

341083. GOLVUR, ek, Tempus Fugit, signerad och daterad -79.

Modell delbar i tre delar, med tre lod i mässing, saknar urverk, urtavla i mässing "Tempus Fugit". Bakstycke signerad: XX K.J. -79.
Medföljer skruvar med mera för urverk, samt extra urtavla i trä "Urgos" med lösa mässingssiffror.
Längd:59,5, Bredd: 35, Höjd: ca 215 cm.

Bruksslitage, liten torrspricka.
Saknar urverk.

Gör en kostnadsfri värdering!

Saknar urverk.

Antal besök: 4 918