HINK samt SKOPA, delvis Ryssland, mässing samt koppar, 17/1800-tal.

340898. HINK samt SKOPA, delvis Ryssland, mässing samt koppar, 17/1800-tal.

Hink samt skopa med stämpelmärkning. Hinkens höjd ca 19 cm. Skopans längd ca 40,5 cm.

Slitage, smärre bucklor. Hink med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 625