340891. GLASSERVIS, 32 delar, "Bouquet", Signe Persson Melin för Kosta Boda.
10 Rödvinsglas, Höjder: ca 16,5 cm
10 Vitvinsglas, Höjder: ca 17,5 cm
12 Starkvinsglas, Höjder: ca 12 cm.
Bruksslitage.
Medföljer ett extra vitvinsglas med nagg, synlig på bild.