Löstagbart krön. Två dörrar. Fem hyllplan invändigt, varav ett för supskedar. Originalmålning samt originalbeslag och lås. Krön märkt L.C.S. Troligen ägarmonogram på insidan av en dörr: EH.
Längd 123 cm.
Bredd 51 cm.
Höjd ca 200 cm.
Åldersrelaterat slitage, färgbortfall, fläckar, smärre skador/sprickor, en dörr något nedåtlutande och med inskriptioner på insidan.
Längd 123 cm.
Bredd 51 cm.
Höjd ca 200 cm.