EDWARD HALD. Vas, Fiskgraal, Orrefors, 1939.

340757. EDWARD HALD. Vas, Fiskgraal, Orrefors, 1939.

Underfång i grönt. Mönstrad med fiskar samt växter.
Signerad: Orrefors Graal nr 378 Edward Hald.
Höjd 16 cm.

Mindre repor i botten.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16 cm.

Mindre repor i botten.

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 3 137