OLOF HULT. Trädgårdsurna, "Mikrokosmos" Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft.

340661. OLOF HULT. Trädgårdsurna, "Mikrokosmos" Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft.

Gjutjärn, stiliserad dekor i relief av växter, stjärnor sol mm. Diameter 38,5 cm. Vikt 7,9 kg.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 4 502