LJUSKRONA, gustaviansk stil, 18/1900-tal.

340659. LJUSKRONA, gustaviansk stil, 18/1900-tal.

Förgylld mässingsstomme.Behängd med olikslipade prismor.
6 ljusarmar i form av liggande 5:or. Korgbotten med avslutande pinjekotte. 8 ljuspunkter.
Höjd 105 cm
Diameter 72 cm.

Ej genomgången. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 105 cm
Diameter 72 cm.

Ej genomgången. Bruksslitage.

Antal besök: 2 360