3404670. PUDELVALP, GÖBEL PORSLINSFIGUR, GRÅ OCH VIT, 1900-TAL.
Goebel porslinsfigur ”Puddelvalp i grått och vitt”
Modellnummer: 30 033 15
Med blått golvmärke.
Dejting ca. 1900-talet, Tyskland
Mätningar:
Längd: ca. 24 cm
Bredd: ca. 9 cm
Höjd: ca. 13 cm
Vikt: ca. 560 gram.
Smärre ålders- och användningstecken, i övrigt gott skick, se bilder.