L. Olsen & Son Möbelfabrik K/S. Tvåbäddssoffa, teak, Danmark, 1960-tal.
3402996. L. Olsen & Son Möbelfabrik K/S. Tvåbäddssoffa, teak, Danmark, 1960-tal.
L. Olsen & Søn Møbelfabrik K/S, tvåsits/soffa, teak, Danmark, 1960-tal,
tvåsitsig med glaserad teakram, med armstöd, lösa sits och ryggkuddar av fläckigt beige ulltyg,
Mått ca.: Höjd 82 cm, B 133 cm, djup 77 cm.
Under auktionsnumren 3402991 och 3402999 hittar du matchande tresits och två fåtöljer.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, några repor och gnidning.