KARLA NEWMAN. DESIGNER RING MED PÄRLA signerad Karla Newman.

340250. KARLA NEWMAN. DESIGNER RING MED PÄRLA signerad Karla Newman.

Extravagant designerring av Karla Newman, bearbetad i 925 silver, stämplad och signerad.
Ringhuvudet är inställt med en stor biwa pärla som mäter 20 x 8,2 mm i storlek.
innerdiameter av ringstorlek 18 mm = ringstorlek 56
ringhuvud 18,3 x 20,2 mm
Vikt 5,37 gram.

mycket välbevarade, välskötta smycken.

Gör en kostnadsfri värdering!

ringhuvud 18,3 x 20,2 mm
Vikt 5,37 gram.

Inter-Arte
Antal besök: 1 558