TENNFÖREMÅL, 2 st, samt MOCCASKEDAR, 19 st, silver, 1900-tal.
340226. TENNFÖREMÅL, 2 st, samt MOCCASKEDAR, 19 st, silver, 1900-tal.
Tennskål med utländska tennstämplar. Fat, Svenskt Tenn, 1932. Diameter 28 - 33 cm.
8 st moccaskedar, GAB (Guldsmedsaktiebolaget).
11 st moccaskedar, JLH (Hultman, Stockholm).