GOLVLAMPA, björk, Art Deco, 1930/40-tal.

339892. GOLVLAMPA, björk, Art Deco, 1930/40-tal.

Spiralformad fot i björk samt skärmställning i krom, blomformad lampskärm klädd i blommigt tyg. Höjd 160 cm.

Bruksslitage, skärm med hål i tyget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 117