339524. SAMEFIGURER / SKULPTURER, 2 st, trä, ej signerade, oidentifierad konstnär, 1900-talets första hälft. Signerad.
Samekvinna samt man med skidor. Handmålade.
Höjd ca 26 - 29 cm.
Slitage, Ej korrekt notering under skidorna "Torborg Lindberg, Storbäck, Dorotea ?".