SKRIN, bemålad fur, Allmoge, 1862.

339500. SKRIN, bemålad fur, Allmoge, 1862.

Originalmålning i rött med monogram "BHAS HSJD" samt daterad 1862.
Längd 44 cm, bredd 29 cm, höjd 19 cm.

Bruks- och åldersrelatrat slitage, senare låsbricka samt gångjärn, utbytt lås.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 952