Bestående av: 11 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 efterrättstallrikar, 11 assietter, 12 kaffekoppar med fat, gräddkanna, sockerskål, såsskål på fot, 2 + 4 djupa uppläggningsfat, 1+1+3 uppläggningsfat, tillbringare, kaffekanna, 11 djupa tallrikar.
Smärre bruksslitage, enstaka nagg.