Mid Century utdragbart matbord, Danmark, 1960-tal.
3393076. Mid Century utdragbart matbord, Danmark, 1960-tal.
Utdragbart matbord från mitten av århundradet, Danmark, 1960-tal, solid konstruktion av teakträ, toppfanerad med teakträ,
Mått ca.: h. 73 cm, b 134-238 cm, djup 85 cm.
Åldersanpassat tillstånd med tecken på slitage, sprickor och mindre stötar.