TANDLÄKARLAMPA, "Scialytique" BBT.Le, emaljerad metall, Frankrike, 1900-talets mitt.

339300. TANDLÄKARLAMPA, "Scialytique" BBT.Le, emaljerad metall, Frankrike, 1900-talets mitt.

Väggfäste, ljusarm med armatur diameter 47 cm, skärm med glas och spegelrefktorer. Längd ca 145 cm.

Slitage, fläckar, repor, ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 687