FICKUR, Kronometer, 1900-tal.

FICKUR, Kronometer, 1900-tal.
338782. FICKUR, Kronometer, 1900-tal.

Urtavla märkt Kronometer, Stockholm. Inre boetten märkt, Kaliber Minerva 9 C H. Yttre märkt med tre kronor och "BK". Diameter 50,5 mm, vikt 92 gram.

Slitage. Repor. Märken. Går ej. Ett kugghjul löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 036