MATSERVIS, ca 40 delar, porslin, "Maria" Björnbär, Rosenthal.

338772. MATSERVIS, ca 40 delar, porslin, "Maria" Björnbär, Rosenthal.

Såsskål.
2 uppläggningsskålar, längd 25 cm.
2+1+1 uppläggningsfat, längd 24,5 - 37,5 cm.
11 assietter, diameter ca 21 cm.
10 flata tallrikar, diameter ca 24,5 cm.
11 djupa tallrikar, diameter ca 24 cm.
2 skålar, diameter ca 23 cm.
Terrin med lock, total längd med grepp ca 33 cm.

Slitage. Enstaka tillverkningsdefekter. Enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Såsskål.
2 skålar, diameter ca 23 cm.

Antal besök: 576