Blyerts på papper, 98,5 x 69,5 cm. Signerad och daterad S. Wallgren 2015.
Sara Wallgren, född 1981 i Örebro, bor och arbetar i Berlin och Södra Karstorp. Hon har en Master i Fri konst från Konsthögskolan i Malmö. Wallgren har ställt ut på bland annat Höörs Konsthall, Galleri Thomas Wallner, Simris, Galleri Belenius, Stockholm och Galleri Arnstedt, Östra Karup. Man hittar Wallgrens verk på ett flertal offentliga platser, däribland Eskilstuna Rådhus och Östersunds sjukhus.
Ej examinerad ur ram.
Ej examinerad ur ram.