MATSERVIS, 43 delar, flintgods, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.

338677. MATSERVIS, 43 delar, flintgods, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.

10 skålar, 17 cm i diameter
12 tallrikar, 24 cm i diameter
12 tallrikar, 21 cm i diameter
3 fyrkantiga uppläggningsfat, 32 x 33 cm, 22 x 19 cm samt 12 x12 cm
3 karotter, diameter 20 cm, 17,5 cm samt 12,5 cm
Smörask
Kanna
Såssnipa.

Bruksslitage. Ett par tallrikar med repor på dekor. Karott med mindre spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 skålar, 17 cm i diameter
Smörask
Kanna
Såssnipa.

Antal besök: 1 879