10 skålar, 17 cm i diameter
12 tallrikar, 24 cm i diameter
12 tallrikar, 21 cm i diameter
3 fyrkantiga uppläggningsfat, 32 x 33 cm, 22 x 19 cm samt 12 x12 cm
3 karotter, diameter 20 cm, 17,5 cm samt 12,5 cm
Smörask
Kanna
Såssnipa.
Bruksslitage. Ett par tallrikar med repor på dekor. Karott med mindre spricka.
10 skålar, 17 cm i diameter
Smörask
Kanna
Såssnipa.