SALONGSGRUPP, 4 delar, nyrokokostil, 1900-tal.

338582. SALONGSGRUPP, 4 delar, nyrokokostil, 1900-tal.

Stoppad soffa och fåtöljer med djuphäftad rygg, klädd med mönstervävd klädsel. Soffa, längd 140 cm.
Pelarbord, höjd 66, längd 99, bredd 66 cm.
Fåtöljer, rygghöjd 97 cm.

Slitage, soffa med missfärgning på klädsel i ett hörn, en fåtölj med lös klädsel vid armstöd. Bord med smärre repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fåtöljer, rygghöjd 97 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 910