PARTI SILVER, bla filigranarbeten.

338221. PARTI SILVER, bla filigranarbeten.

Beståend av;
bla julsked sterlingsilver och emalj, Danmark 1969.
11 st kaffeksedar MEMA, längd 10,5 cm
Sked, Anders Johan Lignell, Sundsvall, längd 20,5 cm

Total vikt ca 355 g inkl druvsax med stålblad.

Slitage, Sked Lignell med bucklor och gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Beståend av;

Antal besök: 613