Beståend av;
bla julsked sterlingsilver och emalj, Danmark 1969.
11 st kaffeksedar MEMA, längd 10,5 cm
Sked, Anders Johan Lignell, Sundsvall, längd 20,5 cm
Total vikt ca 355 g inkl druvsax med stålblad.
Slitage, Sked Lignell med bucklor och gravyr.
Beståend av;